Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

"Nic nowego pod słońcem" A A A

Spektakl "Nic nowego pod słońcem" nawiązuje swoim tytułem do Księgi Koheleta i został uhonorowany Złotym Liściem Retro 2012 za popularyzowanie twórczości dwudziestolecia międzywojennego. Będzie to z jednej strony sentymentalny powrót Hollanda na kielecką scenę, a z drugiej wejście na deski Teatru im. Stefana Żeromskiego tekstów Mariana Hemara. Poza wierszami Hemara usłyszymy teksty Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jerzego Jurandota. Teatr chce przywrócić Hemara polskiej kulturze (całą twórczość emigracyjną) i planuje premierę na 17 września br. „Hemar. Poeta przeklęty” w reżyserii Piotra Szczerskiego.

Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprasza na spektakl "Nic nowego pod słońcem" 13 i 14 maja o godzinie 19.00.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 477 441
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności