Takie spotkania to już tradycja. Organizowane są w Wojewódzkim Domu Kultury z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia. Przy wspólnym stole, zastawionym tradycyjnymi potrawami, zasiadają bezdomni, samotni i ubodzy, a także pracownicy Wojewódzkiego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz biskup pomocniczy diecezji kieleckiej - Marian Florczyk, który udziela wszystkim błogosławieństwa. Jest to okazja do życzeń i rozmów z biskupem oraz księżmi z kieleckiej Caritas. Każdego roku uczestnicy śniadania wielkanocnego otrzymują także świąteczne paczki.












