W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy bez względu na wiek. Do udziału można zgłosić dowolną ilość palm. Wszystkie prace powinny być jak najwierniejsze tradycji w formie i technice wykonania. Nadesłane prace będą oceniane w 3 kategoriach: dzieci do lat 12, młodzież do lat 18 i dorośli powyżej 18 lat. Wszystkie prace powinny być dostarczone do SOK "Kuźnica" do 7 kwietnia.
Wystawa prac otwarta będzie od 10 kwietnia, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 3 maja podczas koncertu "Ośrodek Kultury - Miastu".












