Technikę tę (wykorzystywaną w celach zdobniczych i jubilerskich) stosowano już w starożytności, w XV i XVI wieku udoskonalili ją weneccy szklarze, a szczególnie popularna stała się w XIX wieku, nie tylko w Wenecji, ale także w Czechach i na Śląsku.
Spotkanie odbędzie się w Sali Portretowej w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach 6 kwietnia o godzinie 12.00. Wykład, któremu towarzyszył będzie pokaz multimedialny, poprowadzi Anna Pietrzak z Działu Rzemiosła Artystycznego. Wstęp wolny.
Źródło: Muzeum Narodowe w Kielcach












