Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Premierowy pokaz filmu "Gabriel" A A A

"Gabriel" to film ukazujący historię chłopca, który wyrusza w podróż po województwie świętokrzyskim. Oprócz czekających go przygód i niespodzianek, na jego drodze znajdą się największe atrakcje turystyczne naszego regionu. W filmie zobaczymy m.in.: zamek Krzyżtopór w Ujeździe, zamek w Chęcinach oraz Kielce. Łącznie będzie to ponad dwadzieścia miejsc województwa świętokrzyskiego. Produkcja przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. W filmie występują: Krzysztof Globisz, Zbigniew Zamachowski, Paweł Królikowski, Tomasz Sapryk i Sławomir Orzechowski. Film był już prezentowany na różnych festiwalach, gdzie otrzymał wyróżnienia, m.in. w Poznaniu, Chemnitz czy Greek Bay w USA.

Film "Gabriel" zostanie zaprezentowany podczas oficjalnej premiery w Kieleckim Centrum Kultury 1 kwietnia o godz. 17.00. Od połowy kwietnia wejdzie na ekrany kin.

Źródło: Urząd Marszałkowski
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 459 862
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności