Działająca od 1990 roku Orkiestra Kameralna "Polish Camerata" cieszy się międzynarodową sławą i uznaniem krytyków. Od 2001 roku przewodniczy jej dyrygent Marek Głowacki. Orkiestra Kameralna zrzesza muzyków z Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Uhonorowana w 2010 roku medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej Orkiestra, posiada w swoim repertuarze instrumentalne dzieła z okresu baroku, klasycyzmu i romantyzmu. "Polish Camerata" po raz kolejny występuje na festiwalu Anima Mundi.
Orkiestra Kameralna Polish Camerata wykona Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zapraszamy 13 kwietnia o godzinie 19.00 do kościoła pw. Świętego Wojciecha w Kielcach.
Źródło: KCK












