Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Bezpieczny wypoczynek nad wodą A A A

Celem konkursu jest popularyzacja bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży nad wodami, rozwój sportów wodnych oraz uczczenie Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dzieci mają za zadanie wykonać prace tematyczne na lekcjach wychowania plastycznego, zajęciach pozalekcyjnych lub w domu do 10 maja. Tematyka prac powinna propagować zasady bezpiecznej kąpieli i wypoczynku nad wodą, korzystanie ze sprzętu pływającego.

Prace mogą być wykonane różną techniką. Każda z nich winna być opatrzona metryką zawierającą nazwisko i imię dziecka, numer i adres szkoły oraz klasę. Nauczyciele odpowiadający za konkurs w szkole powinni przeprowadzić ocenę prac na szczeblu szkoły. Wyróżnione dzieła - w ilości 5 sztuk w każdej grupie - winny być przesłane na adres Zarządu Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, 25-029 Kielce, ul. Krakowska 2, tel. 344 92 18, do 10 maja. Podsumowanie konkursu nastąpi w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim 31 maja. Komisja dokona oceny prac w trzech grupach wiekowych: uczniowie klas I – II, uczniowie klas III – IV, uczniowie klas V – VI. W każdej grupie wiekowej zostaną wyłonione 3 pierwsze miejsca oraz 5 wyróżnień z upominkami rzeczowymi. Wszystkie szkoły uczestniczące w konkursie otrzymują dyplomy. Trzem szkołom, które będą miały największą ilość prac nagrodzonych wręczone zostaną puchary.

Organizatorem konkursu są Zarząd Wojewódzki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kielcach i Kuratorium Oświaty w Kielcach. Współorganizatorzy to Urząd Marszałkowski, Wodociągi Kieleckie, Wojewódzki Dom Kultury i Wydawnictwo „Bogart”.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 465 919
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności