Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Turniej szachowy o „Szachy królowej Jadwigi” A A A

Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad sto dwadzieścia osób, od początkujących do najbardziej zaawansowanych, mistrzowie i arcymistrzowie dyscypliny szachowej. Turniej jest kontynuacją wcześniejszych imprez szachowych, które odbywały się w Sandomierzu od wielu lat. Jego idea nawiązuje do odnalezionego w 1962 roku kompletu figur szachowych z XII wieku, w które − jak głosi legenda − grała sama królowa Jadwiga.

Turniej o „Szachy królowej Jadwigi” rozegrany został w dziewięciu rundach system szwajcarskim. Uczestnicy rywalizowali w czterech grupach wiekowych, z których jedna obejmowała najmłodszych graczy – przedszkolaków. Najlepsi byli: Damian Lewtak z Czarnej, Michał Choina z Ostrowca Świętokrzyskiego, Maryan Kyrychenko ze Lwowa, Przemysław Golik z Nowej Sarzyny. Dodatkowe nagrody otrzymali m.in.: najstarszy i najmłodszy uczestnik, kobieta z najlepszym rezultatem, najlepszy zawodnik z Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego, a także najlepszy zawodnik i zawodniczka z Sandomierza. Zwycięzcy w grupie seniorów wręczono specjalną nagrodę – szklany komplet figur szachowych.

ZDJĘCIA

Turniej szachowy o „Szachy królowej Jadwigi” - Fot. Rachid Hemine - MOSiR Sandomierz
Turniej szachowy o „Szachy królowej Jadwigi” - Fot. Rachid Hemine - MOSiR Sandomierz
Turniej szachowy o „Szachy królowej Jadwigi” - Fot. Rachid Hemine - MOSiR Sandomierz
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 468 220
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności