Uroczystości rozpoczną się 22 marca o godz. 10.00 mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Bogucicach. O godz. 11:30 na polach Grochowisk kilka grup rekonstrukcyjnych wspólnie odtworzy przebieg bitwy. Następnie zostaną złożone wiązanki na cześć poległych żołnierzy pod pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie.