Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Światowy Dzień Teatru Lalek A A A

Sztuka Marii Wojtyszko na motywach baśni H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu" to mądra, familijna opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra. O wartościach, które warto zgubić, trudniej znaleźć, ale na pewno warto ich szukać. W spektaklu występuje gościnnie dwójka młodych aktorów. W rolę Gerdy wcieliła się Hanna Świętnicka-Grabowska, Kaya gra Mikołaj Biernacki - jeszcze student szkoły teatralnej. Maria Wojtyszko - autorka tekstu wprowadziła do spektaklu nową postać, której nie ma w oryginalnej baśni H. Ch. Andersena. Tą postacią jest Róża, która symbolizuje uczucie pomiędzy głównymi bohaterami Gerdą i Kayem. Reżyserem spektaklu jest Robert Drobniuch - dyrektor kieleckiego teatru.

Na premierę studencką i dyskusję zapraszamy 21 marca o godz. 17.00 do teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

ZDJĘCIA

Królowa Śniegu - Źródło: Teatr Lalki i Aktora
Królowa Śniegu - Źródło: Teatr Lalki i Aktora
Królowa Śniegu - Źródło: Teatr Lalki i Aktora
Królowa Śniegu - Źródło: Teatr Lalki i Aktora
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 450 019
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności