Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Tango w DŚT A A A

Ariel Ramirez - wirtuoz bandoneonu (rodzaj harmonii ręcznej) promuje na świecie tradycyjną muzykę latynoamerykańską. Artysta jest wnukiem światowej sławy pianisty i kompozytora A. Ramireza (1921-2010) - twórcy „Misa Criolla” (Msza Kreolska). Ariel Ramirez naukę gry na bandoneonie rozpoczął w wieku trzynastu lat. Koncertował z wieloma uznanymi muzykami, m.in. w: Chile, Brazylii, Peru, Boliwii i Urugwaju. Współpracował ze skrzypkiem Néstorem Garnicą, a następnie dołączył do znanej argentyńskiej grupy Los Carabajal. Do współpracy przy projekcie "Tango Quartet", promującym klasyczne tango, Ramirez zaprosił znakomitego portugalskiego pieśniarza i gitarzystę João de Sousę (znanego m.in. z płyty Fado Polaco) oraz wybitnych instrumentalistów specjalizujących się w muzyce latynoamerykańskiej. Warto zauważyć, że tango - zarówno taniec jak i muzyka - od 2009 roku jest częścią światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Podczas koncertu w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach wystąpią:
Ariel Ramirez - bandeon (Argentyna)
Joao de Sousa - vocal (Portugalia)
Dominika Białostocka - gitara
Karolina Krerzelewska - skrzypce
Darek Samerdak - piano

Zapraszamy 9 marca o godz. 17.00.

Źródło: DŚT
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 453 525
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności