Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

"Pejzaż - dwa tematy" A A A

Jerzy Piątek jest fotografem od lat związanym z Kielecką Szkołą Krajobrazu. Jego fotografie charakteryzują się silnym przywiązaniem do dokumentaryzmu. Autor wielokrotnie powraca do tych samych miejsc, fotografuje pejzaże w różnych porach roku czy dniach i tym samym rejestruje zmiany zachodzące w krajobrazie. W jego pracach najczęściej powtarza się tematyka pól i kamieniołomów. Artysta skupia się na geometrycznych układach powierzchni krajobrazu, gdzie dominujące znaczenie ma rzeźba terenu pokryta polami i lasami. Czasami w tych przestrzeniach pojawia się kapliczka lub konar starego drzewa.

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Jerzego Piątka „Pejzaż – dwa tematy” 7 marca o godz.17.00. Fotografie będą prezentowane do czerwca.

Źródło: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 453 516
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności