Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Grupa "Pod Wiszącym Kotem" zaprasza na "Austerię" A A A

Grupa "Pod Wiszącym Kotem" działa od roku 2001 w VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie, a jej opiekunem jest polonistka Beata Gendek-Barhoumi - reżyser prezentowanego przedstawienia. Grupa ma w swoim dorobku m.in. spektakle na podstawie dramatów Szekspira, Ionesco, Mrożka, Moliera oraz adaptacje współczesnych tekstów. W Chmielniku przedstawi krótki spektakl pt. „Austeria”. W programie m.in. klimaty przedwojennego życia społeczności żydowskiej, z modlitwą, śpiewem, tangiem, monologiem z „Kupca” Szekspira. Po spektaklu odbędzie się autoprezentacja grupy, która poinformuje także o realizowanych projektach z zakresu kultury żydowskiej. Całość programu – ok. 45 minut.

Przedstawienie odbędzie się 7 marca o godz. 15.30 w OEM „Świętokrzyski Sztetl” (ul. Wspólna 14 – budynek synagogi). Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację pod nr tel. 41 354 24 12 (wew. 106, 107), 734 158 969. Liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 445 182
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności