„Kielce w PRL-u” to wystawa fotografii ukazujących życie mieszkańców Kielc w latach 1950-80. Zdjęcia dokumentują jak w ciągu tych dziesięcioleci zmieniało się nasze miasto. Można na nich obejrzeć kieleckie ulice, zakłady pracy, osiedla, a także różnego rodzaju uroczystości kulturalne i państwowe. Wystawa jest jedyną okazją, aby zobaczyć nieistniejące już budynki, kiedyś charakterystyczne dla miasta. Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historii Kielc oraz od prywatnych osób.