Na 26 planszach przedstawiono historię 4. Pułku Piechoty Legionów stacjonującego w okresie międzywojennym w Kielcach. Wystawa ukazuje nie tylko osiągnięcia bojowe „Czwartaków” w czasie I wojny światowej, walk o granice Rzeczpospolitej i wojny obronnej 1939 roku, lecz także codzienne życie żołnierzy oraz ich wpływ na charakter miasta w latach 1921-1939.
Ekspozycję można oglądać od 25 lutego w kieleckim Archiwum Państwowym przy ul. Kusocińskiego 57.












