Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Pożegnanie karnawału A A A

Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Zespół koncertuje na terenie całego kraju. Jest zapraszany do udziału w Międzynarodowym Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”, Dniach Kielc, Śląskich Godach w Katowicach. Zespół współpracuje z wybitnymi śpiewakami, m.in.: Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Długosz, Magdaleną Idzik, Bożeną Zawiślak-Dolny, Bogusławą Morką, Adamem Zdunikowskim, Jackiem Wójcickim, Tomaszem Kuką. Strauss Ensemble koncertował także z wybitnymi instrumentalistami: Georgijem Agratiną z Ukrainy – fletnia Pana, cymbały, Lindsayem Davidsonem ze Szkocji – dudy szkockie.
Skład zespołu:
Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce
Agnieszka Wolska-Ścipniak - flet
Jacek Hodur – wiolonczela
Krzysztof Sokołowski – kontrabas
Dariusz Kozieł – klarnet
Bogusław Olczyk – perkusja
Artur Jaroń - fortepian, kierownik artystyczny

Pałacyk Zielińskiego w Kielcach zaprasza 2 marca o godz. 17.00 do Pałacykowego Salonu Muzyki Kameralnej. W programie utwory wiedeńskich mistrzów.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 451 386
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności