Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wystawa malarstwa Romana Korneckiego A A A

Roman Kornecki, skarżyszczanin, z wykształcenia jest technikiem pożarnictwa, z zamiłowania malarzem. Jego ulubiona technika to olej, piórko i sepia. Tematami jego prac są malownicze pejzaże. Czerpie inspiracje z malarstwa holenderskiego - do rangi samodzielnego motywu podnosi najprostsze widoki - zakątki leśne przecięte piaszczystą drogą, szeroko rozlane zakola rzek, płaskie przestrzenie łąk i pól z malowniczymi grupami drzew.

Autor uczestniczył w wielu plenerach i wystawach malarskich. Działa w Klubie "SKART" przy skarżyskim MCK. Jest członkiem Towarzystwa Sztuk Pięknych w Kielcach oraz współpracuje z grupą krakowskich twórców.

Wernisaż wystawy malarstwa Romana Korneckiego odbędzie się 7 marca o godz. 18.00 w MGDK w Końskich. Wstęp wolny.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 442
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności