Celem imprezy jest popularyzacja oraz propagowanie tańca jako formy aktywnego wypoczynku, integracja środowiskowa w gminie oraz podnoszenie umiejętności warsztatowych tancerzy.
W konkursie biorą udział tancerze w kategoriach: solo, duet i trio - do 9 lat, 10 - 13 lat i powyżej 13 lat. Jury oceni poczucie rytmu, technikę taneczną, interpretację muzyczną, bogactwo figur tanecznych, choreografię, strój i wrażenie estetyczne.
Widowisko taneczne odbędzie się 16 lutego o godz. 15.30 w hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami” przy ul. Armii Krajowej 18 A w Chęcinach.












