Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Koncert Zbigniewa Wodeckiego A A A

Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Od końca lat 60. XX wieku związany był z kabaretami Piwnica pod Baranami i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w 1972 roku na festiwalu w Opolu. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje "Chałupy", "Zacznij od Bacha", „Izolda” czy "Pszczółka Maja". Jest laureatem wielu konkursów i festiwali.

Zbigniewowi Wodeckiemu podczas koncertu towarzyszyć będą: Zbigniew Stelmasiak - gitara, Mirosław Wiśniewski - bas, Jarosław Zawadzki - klawisze, Paweł Twardoch - perkusja.


Zapraszamy 8 marca o godz. 18.00 do Kieleckiego Centrum Kultury.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 443 355
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności