Projekt „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. W ramach zajęć uczniowie nabędą podstawowe umiejętności pływania, a te dzieci, które już potrafią pływać, będą doskonalić tę umiejętność pod okiem instruktora. Zajęcia to również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, a także zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu. W pierwszej kolejności programem objete zostaną dzieci z miejscowości, które nie posiadają pływalni.