Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

"Tudo isto é fado" A A A

Podczas koncertu "Tudo isto é fado" wystąpi Kinga Rataj (śpiew), której towarzyszyć będą: Marek Bazela - fortepian, Gertruda Szymańska / Łukasz Kurzydło - instrumenty perkusyjne, Witek Góral - gitary, Marcin Hilarowicz - gitary.

Kinga Rataj w swoich piosenkach opowiada o nostalgii, utracie, miłości, śmierci, nieokreślonej tęsknocie za niezrealizowanymi marzeniami. Śpiew fado odzwierciedla Portugalczyków, ich wiarę w przeznaczenie, dominację duszy i serca nad rozumem. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z repertuaru, m.in.: Amalii Rodrigues, Dulce Pontes, Beatrice Conceiçăo, w niepowtarzalnych interpretacjach Kingi Rataj. W 2011 roku koncert "Tudo Isto é Fado" został niezwykle entuzjastycznie przyjęty podczas Festiwalu "Etniczne Inspiracje" w Warszawie, podczas X Festiwalu Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie, Letniego Festiwalu Teatru Słowackiego "Scena przy Pompie" w Krakowie, a także warszawskiego Festiwalu ArtPark 2012.

Koncert odbędzie się Domu Środowisk Twórczych w Kielcach 23 lutego o godzinie 17.00.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 436 392
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności