Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

"Ballady na dwa serca" A A A

Andrzej Korycki zyskał popularność już w latach osiemdziesiątych, najpierw jako solista, potem jako członek zespołu "Stare Dzwony". Jest autorem wielu piosenek i nastrojowych ballad. Dominika Żukowska uczyła się w domu kultury w Żyrardowie, gdzie instruktorem muzyki był Andrzej Korycki. Muzyk przekonał ją do pieśni rosyjskich i utworzyli duet, który od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej. Podczas koncertu w Kieleckim Centrum Kultury usłyszymy utwory w języku rosyjskim i polskim - wiele wzruszających ballad, takich jak: "Modlitwa", "Pożegnanie Polski", "Aleksander Siergiejewicz Puszkin", "Piosenka o piechocie", "Niebieski balonik", "Droga na Smoleńsk", "Pieśń gruzińska".

Koncert odbędzie się 16 lutego o godzinie 18.00 w Kieleckim Centrum Kultury.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 450 057
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności