Większość z nas zapewne oglądała po wielokroć cudowną komedię Billiego Wildera, jednak zobaczyć Pół żartem, pół serio na dużym ekranie, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, to jakby widzieć film po raz pierwszy. Obsypany Złotymi Globami obraz, nakręcony równo 55 lat temu, niczym zapomniany konwenans, wiecznie czarowny w swoim staroświeckim uroku, śmieszy, wzrusza, ciekawi. Komedia Wildera złamać może wciąż niejedno – zakochane w kinie – serce.
Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na wieczór filmowy 12 lutego o godzinie 18.30.
Tekst: Urszula Sokołowska - Filharmonia Świętokrzyska












