Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Nie tylko żelazo A A A

Często wini się współczesnego człowieka za dewastacje i niszczenie środowiska. Tymczasem już w starożytności Grecy, a później Rzymianie eksploatujący na ogromną skalę użyteczne kopaliny, głównie rudy złota, srebra, miedzi, ołowiu czy żelaza, doprowadzili do ogromnych zniszczeń widocznych dotąd w krajobrazie wielkich regionów wydobywczych w Hiszpanii, Dacji, czy Galii. Ślady zanieczyszczeń związanych z produkcją metali ciężkich w starożytności odkryto nawet w lodowcach Grenlandii.

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 9 lutego o godz. 12.00 na spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum" pt. "Nie tylko żelazo - metale w służbie człowieka w okresie Imperium Rzymskiego". Spotkanie towarzyszące wystawie "Panowie ognia..." poprowadzi dr Szymon Orzechowski. Wstęp bezpłatny.

Tekst: Artur Rakowski - Muzeum Narodowe w Kielcach
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 555
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności