„W świecie Stefanka” jest grą, podczas której uczniowie przenoszą się w czasie w drugą połowę XIX wieku, by podczas swojej wędrówki spotkać Stefana Żeromskiego oraz postaci z jego życia. Każda z napotkanych postaci daje uczestnikom gry do wypełnienia różne zadania, takie jak: toczenie pogrzebaczem fajerki, pisanie gęsim piórem, uczenie posługiwania się igłą i nitką. Uczestnicy dzieleni są na grupy, z których każda dostaje „Kajecik umiejętności” wraz z mapką. Zadaniem grup jest dotarcie do wszystkich postaci zaznaczonych na mapie w odpowiedniej kolejności.
Źródło: Centrum Edukacyjne "Szklany Dom" w Ciekotach












