Stanisław Baj urodził się w 1953 roku, pochodzi z chłopskiej rodziny. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził nad Bugiem w podlaskiej wsi Dołhobrody. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i studia na warszawskiej ASP. Jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Europejskiej Akademii Sztuk. Tworzy obrazy, rysunki, grafikę. W ich tematyce dominują portrety oraz pejzaże, dla których inspiracją są mieszkańcy Dołhobród oraz nadbużańskie krajobrazy.
Zapraszamy 10 lutego o godzinie 18:00.












