Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Świętokrzyskie dyktando A A A

Organizatorzy - Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” przy współpracy z WDK zapraszają mieszkańców województwa świętokrzyskiego oraz przedstawicieli świata polityki, kultury, dyrektorów firm i instytucji do udziału w trzeciej edycji "Świętokrzyskiego dyktanda". Sprawdzimy, czy mieszkańcom naszego województwa są znane zasady poprawnej pisowni.

W tym roku dyktando odbędzie się pod hasłem „Stokrotne mądrości dzierżyć”. Uczestnicy dyktanda będą podzieleni na dwie grupy. W pierwszej wystartują świętokrzyscy przedstawiciele świata polityki, kultury, dyrektorzy firm i instytucji. Drugą grupę stanowić będą mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy zechcą podjąć ortograficzne wyzwanie. Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymają atrakcyjne nagrody i status mistrza ortografii Świętokrzyskiego Dyktanda. Wśród uczestników rozlosowane będą cenne upominki.

"Świętokrzyskie dyktando" odbędzie się 21 lutego o godzinie 17:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Rejestracja uczestników rozpocznie się od godziny 16:00 przed wejściem na Salę Lustrzaną Wojewódzkiego Domu Kultury. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.facebook.com/SwietokrzyskieDyktando.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 445 312
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności