Konkurs organizowany jest wspólnie przez Starachowickie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Podsumowanie 15. Ogólnopolskiego i Polonijnego Konkursu Literackiego im. Leopolda Staffa odbędzie się 11 stycznia o godz. 16:00. W programie:
- koncert poezji śpiewanej,
- czytanie nagrodzonych tekstów,
- recenzje jurorów,
- werdykt i wręczenie nagród laureatom,
- wspomnienie o Bożenie Piaście, inicjatorce powołania konkursu literackiego im. L.Staffa, założycielce i wieloletniej opiekunce Grupy Literackiej “Wiklina”.












