Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Kielce - miasto Żeromskiego A A A

Wystawa pt. „Kielce - miasto Żeromskiego" prezentowana będzie w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego – oddziale Muzeum Narodowego. Ekspozycja przedstawiać będzie XIX-wieczne Kielce, miasto, gdzie pisarz spędził młodość. Na wystawie będzie można obejrzeć fotografie miasta z tamtego okresu, odtworzone wnętrza domów mieszczańskich, XIX-wiecznej apteki oraz dworzec kolejowy w Kielcach, który powstał w drugiej połowie XIX wieku. Zaprezentowane zostaną także zdjęcia Żeromskiego, świadectwa szkolne, listy, rękopisy oraz poszczególne wydania jego książek.

Ekspozycji towarzyszyć będzie ogólnopolska sesja naukowa poświęcona twórczości Stefana Żeromskiego. Rocznicę upamiętni także specjalne wydanie monet kolekcjonerskich oraz znaczka pocztowego z wizerunkiem pisarza z okazji 150. rocznicy urodzin autora "Syzyfowych prac".

FILMY

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 462 545
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności