Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Święto Trzech Króli - inscenizacja plenerowa w Kielcach A A A


W poniedziałek 6 stycznia trzy orszaki królewskie oraz orszak biskupi spotkają się na placu Najświętszej Marii Panny przy szopce, usytuowanej u zbiegu ulic Jana Pawła II, Dużej i Czerwonego Krzyża. Jako pierwszy z ulicy Dużej wyruszy ok. godz. 13.30 orszak prowadzony przez biskupa Mariana Florczyka. Pięć minut później z ulicy Kapitulnej orszak poprowadzi, jako król Melchior, rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Stanisław Adamczak. Kwadrans przed godz. 14.00 z ulicy Jana Pawła II pomaszeruje do stajenki orszak króla Baltazara – prowadzony przez ks. Krzysztofa Banasika – kapelana kieleckich sportowców. Jako ostatni wyruszy z placu Zamkowego orszak króla Kacpra – w tej roli wystąpi prezes Vive Targów Kielce Bertus Srvaas. Trzech króli przywita przy szopce biskup Marian Florczyk. Uczestnikom uroczystości rozdawane będą śpiewniki z kolędami pomocne przy wspólnym śpiewaniu z chórami Politechniki Świętokrzyskiej, kapturowym i zespołem „Arianie”, który będzie akompaniował wszystkim wykonawcom. Organizatorzy zachęcają biorących udział w uroczystości do przyłączania się do wybranych przez siebie orszaków królewskich. Dary dla uczestników uroczystości rozdawane przez Trzech Króli, zakończą ok. godz. 14.30 obchody święta Objawienia Pańskiego na placu Marii Panny w Kielcach.

ZDJĘCIA

Święto Trzech Króli - inscenizacja plenerowa w Kielcach - 6 stycznia plac NMP w Kielcach, godz. 13.30.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 454 054
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności