Czwartek, 25 czerwca 2026 - Łucji, Witolda, Wilhelma

"We wtorek po sezonie" A A A

"Wołosatki" znany w całej Polsce zespół o harcerskich korzeniach popularyzuje tematykę bliską młodym ludziom, w tym walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów. Grupa prezentuje utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego. Akustyczne brzmienie, wartościowe teksty oraz charakterystyczne aranżacje wokalne stanowią o sile zespołu. Dorobkiem grupy jest dopracowanie się rozpoznawalnego stylu, dwadzieścia wydanych płyt i setki koncertów w kraju i za granicą. Po wygraniu wszelkich możliwych nagród na ogólnopolskich przeglądach piosenki turystycznej, od ponad 20 lat występuje on tam jedynie w charakterze honorowego gościa. "Wołosatki" śpiewały już na na zachodzie i wschodzie Europy, na Kubie, w Chinach. Ale najlepiej czują się na koncertach w swoich ukochanych Bieszczadach. W zespole śpiewa i gra na instrumentach 14 osób, są to gimnazjaliści, licealiści i studenci. Jesienią 2014 roku "Wołosatki" obchodzić będą 40-lecie swojej działalności artystycznej.

Na koncert "Wołosatek" zapraszamy 4 stycznia o godzinie 18.00 do Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Źródło: DŚT

FILMY

ZDJĘCIA

Wołosatki - Fot. Agnieszka Markiton
Wołosatki - Fot. Agnieszka Markiton
Wołosatki - Fot. Agnieszka Markiton
Wołosatki - Fot. Agnieszka Markiton
Wołosatki - Fot. Agnieszka Markiton
Wołosatki - Fot. Agnieszka Markiton
Wołosatki - Fot. Agnieszka Markiton
Wołosatki - Fot. Agnieszka Markiton
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 425 121
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności