Idea maratonu narodziła się w warszawskiej grupie lokalnej Amnesty International w 2001 roku. Z czasem przedsięwzięcie stało się akcją ogólnoświatową, organizowaną w licznych państwach Europy Zachodniej, USA, a nawet w Nowej Zelandii i na Bermudach. W ubiegłym roku, w ponad 200 miejscach w całej Polsce, wspólnie napisaliśmy 182 197 listów. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.
W dniu 14 grudnia w kawiarni Coffeina Cafe przy ul. Leśnej 7 w Kielcach odbędzie się XIV Maraton Pisania Listów. Początek wydarzenia o godzinie 12.00.












