Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Natura i sztuka A A A

Ekspozycja pokazuje, na ile i jak dalece natura potrafi zainspirować twórcę. Udowadnia , że otoczenie dostarcza niebagatelnych przeżyć estetycznych, które znajdują przełożenie w dziełach plastycznych. Źródłem inspiracji dla twórców są pejzaże pól, łąk w scenerii różnych pór roku, a także rzeki i formy architektoniczne w krajobrazie.

W wystawie udział biorą Tadeusz Czarnecki z Radoszyc, Adam Gryczyński, Włodzimierz Płaneta i Jan Zych z Krakowa, Waldemar Jama z Katowic, Ryszard Karczmarski z Chełma, Paweł Pierściński, Jerzy Bednarski, Jerzy Piątek, Waldemar Kozub, Edward Tuz i Arkadiusz Latos z Kielc, Józef Panfil ze Smardzewic, Bogdan Ptak z Buska-Zdroju, Renata Stadler z Tarnowa, Jan Szul z Warszawy, Władysław Szulc z Sanoka oraz Wiesław Turno i Zofia Turno z Końskich.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 13 grudnia, o godz. 18.00. Ekspozycję można będzie zwiedzać do 10 stycznia.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 568
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności