Jego obrazy o tematyce sybirackiej powstawały przez prawie 30 lat i są malarskim wspomnieniem z lat dzieciństwa, kiedy artysta przebywał na Syberii. Otton Grynkiewicz uprawia malarstwo olejne i akwarelowe. W 2009 roku artysta przekazał w wieczysty depozyt 20 obrazów o tematyce sybirackiej do Muzeum Historii Kielc. Teraz jego prace będzie można obejrzeć w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.