W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach działa grupa teatralna "TworzyMY", w ramach której odbywają się warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy warsztatów poznają kulisy teatru, odkrywają techniki aktorskie, takie jak: improwizacja, świadomość ciała, praca nad dykcją i głosem, animacja lalek. Pod okiem aktorki Ewy Lubacz biorą udział w stworzeniu spektaklu teatralnego. Efekty tej pracy zobaczymy wiosną. Grupa dzieci w wieku 10-12 lat zaprezentuje spektakl "Sposób na nudę", młodzież w wieku 15-18 przygotowuje przedstawienie "Survival".