Czwartek, 25 czerwca 2026 - Łucji, Witolda, Wilhelma

Wystawy w filharmonii A A A

Lidia Domagała
Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. W zakresie malarstwa studiowała w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka–Dobrzanieckiego. Uprawia malarstwo sztalugowe i ceramikę artystyczną. Jest członkiem ZPAP w Zielonej Górze. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Austrii, Holandii, Niemczech, USA i Polsce. Malarstwo stanowi dla niej swoistą, otwartą formę kontaktu z odbiorcą, jest indywidualnym rodzajem komunikowania się i własną opowieścią. Bliską formą wypowiedzi twórczej autorki jest abstrakcja, inspirowana naturą, natomiast elementami budującymi obraz staje się kolor, światło i przestrzeń. W ostatnich latach artystka wielokrotnie wystawiała swoje prace w różnych miastach kraju.

Grzegorz Sitek
Ukończył Wydział Ceramiki i Szkła w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Pracował jako starszy asystent w pracowni ceramiki artystycznej prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej. W 1984 roku otrzymał stypendium ministra kultury i sztuki.
Zajmuje się ceramiką artystyczną, szkłem, malarstwem, mix mediami.

Źródło: Filharmonia Świętokrzyska

ZDJĘCIA

Lidia Domagała - Źródło: Filharmonia Świętokrzyska
Praca Lidii Domagały - Źródło: Filharmonia Świętokrzyska
Praca Lidii Domagały - Źródło: Filharmonia Świętokrzyska
Praca Grzegorza Sitka - Źródło: Filharmonia Świętokrzyska
Praca Grzegorza Sitka - Źródło: Filharmonia Świętokrzyska
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 423 278
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności