Środa, 24 czerwca 2026 - Danuty, Jana, Janiny

Raz, Dwa, Trzy w Kielcach A A A

Raz Dwa Trzy to zespół, który łączy muzykę rockową ze współczesną poezją. Został założony w 1990 r. przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze - Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka.

Obecnie grupę tworzą Adam Nowak - gitara akustyczna i elektryczna, śpiew; Grzegorz Szwałek - pianino el., akordeon; Jacek Olejarz - perkusja; Jarek Treliński - gitara elektryczna, akustyczna; Mirek Kowalik - gitara basowa, kontrabas. Zespół wydał albumy „Jestem Polakiem”, „To ja”, „Cztery”, „Sufit”, „Niecud”, „Muzyka z talerzyka”, „Czy te oczy mogą kłamać”, „Trudno nie wierzyć w nic”, „Skądokąd”, „Młynarski”, „Raz, Dwa, Trzy - Dwadzieścia”.

Tego samego wieczoru wysłuchaliśmy recitalu Piotra Woźniaka. To wokalista i gitarzysta z kręgu piosenki poetyckiej. Mając 9 lat nagrał piosenkę Tadeusza Woźniaka i Bohdana Chorążuka „Jak dobrze być poziomką” z musicalu „Lato Muminków”. Skończył szkołę muzyczną. Współpracował z Marylą Rodowicz. Aranżował utwory i występował w rodzinnym spektaklu pt.: „Del'Amore” wystawianym w Teatrze Roma w Warszawie.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 410 628
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności