Brożek Eugeniusz jest malarzem obrazów o tematyce wiejskiej, religijnej i fantastyczno-baśniowej. Jego dzieła eksponowane są w muzeach etnograficznych w Krakowie, Warszawie, Toruniu, Poznaniu, Radomiu oraz w licznych kolekcjach i galeriach, m.in. w USA, Francji, Holandii, Belgii, Niemczech i Szwajcarii. Uznany za jednego z najwybitniejszych malarzy prymitywistów w Polsce, jest laureatem licznych nagród, w tym medalu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gloria Artis”.
Na wernisaż prac artysty zapraszamy w piątek, 22 listopada, o godz. 16.30 do galerii „Na piętrze” Centrum Kultury w Jędrzejowie.












