Wtorek, 23 czerwca 2026 - Albina, Wandy, Zenona

Podsumowanie kwesty na kieleckich nekropoliach A A A

Kwesty przeprowadzone w ostatnich latach, dzięki hojności kielczan, zgromadziły w 2008 roku ponad 49 tysięcy zł, w 2009 roku – ponad 54 tysięcy, w 2010 – ponad 75 tysięcy, w 2011 – ponad 76 tysięcy złotych, w 2011 – ponad 66 tysięcy złotych. Dzięki zgromadzonym funduszom w latach 1993 - 2013 zabezpieczono i wykonano specjalistyczne prace konserwatorskie na ponad 300 zabytkowych pomnikach, wykonanych z różnego rodzaju kamienia (marmur, granit, wapień lekki, piaskowiec) i żeliwa.

Coroczną kwestę przygotowują społecznie członkowie Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego razem z setkami kwestujących, którzy zbierają datki do przygotowanych puszek. W ostatnich latach w kwestach uczestniczy ok. 250 dorosłych osób i ponad 600 uczniów z kieleckich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na przestrzeni 20 lat kwestowało ok. 5 tys. osób.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 405 035
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności