Spotkanie odbędzie się 10 listopada o godz. 12.00 w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.
Wykład „Polskie drogi do niepodległości” będzie poruszał problematykę dążeń narodu polskiego do powrotu na mapę Europy. Swoje dążenia do restytucji państwa Polacy manifestowali głównie poprzez spiski i powstania. Polscy powstańcy czynem zbrojnym przypominali nie tylko o sprawie polskiej, ale i o prawie innych narodów do samostanowienia.
Spotkanie poprowadzi Robert Pepaś z Działu Edukacji Muzeum narodowego w Kielcach. Wstęp wolny.
Źródło:
Muzeum Narodowe w Kielcach












