Świętokrzyski Kwintet Blaszany działa przy Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Powstał w 2001 roku z inicjatywy trębacza Zbigniewa Pasieki. Zespół z powodzeniem koncertuje podczas licznych imprez artystycznych organizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego. Artyści mają w swoim repertuarze muzykę poważną z różnych epok, muzykę rozrywkową, filmową oraz popularne przeboje muzyki światowej.
W programie m.in.:
ANONYMUS Sonata
H. PURCELL Aria, G. VERDI Marsz triumfalny z opery Aida
J. BRAHMS Taniec węgierski nr 6
G. ROSSINI Wilhelm Tell
oraz przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej.
Zapraszamy 6 listopada o godz. 17.30.












