Magdalena Idzik jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Małgorzaty Marczewskiej. Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittorio Terranovy i w Londynie u Joy Mammen. Otrzymała stypendium Promocja Talentu przyznawane przez Fundację Ewy Czeszejko - Sochackiej. W 2001 roku ukończyła we Włoszech Akademię Rossiniowską pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy. Na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej zadebiutowała w spektaklu "Śpiewnik domowy" Stanisława Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn. W swoim bogatym repertuarze artystka ma wiele partii mezzosopranowych. Z zespołem Opery Narodowej uczestniczyła w występach gościnnych na Cyprze, w Japonii i Hiszpanii. Bogaty i nieustannie poszerzany jest również repertuar oratoryjno - kantatowy i pieśniarski artystki, który z powodzeniem wykonuje na estradach filharmonicznych w kraju i za granicą. Oklaskiwała ją publiczność sal koncertowych w Amsterdamie, Brukseli, Kolonii, Luksemburgu, Paryżu, Walencji, Nowym Jorku, Toronto i Tokio. Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu Requiem Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli w piątą rocznicę śmierci króla Baudouina. Wystąpiła w słynnym koncercie galowym Andrea Bocellego w Teatrze Wielkim w Łodzi. Wzięła także udział w koncercie poświęconym pamięci Giuseppe Sinopoliego (Piza) oraz w uroczystej gali Gwiazdy dla Europy pod batutą argentyńskiego tenora i dyrygenta José Cury.
Roman Szlaużys urodził się w 1968 roku. Graniem na instrumencie zainteresował się w wieku 8 lat, kiedy to ojciec, organista kościelny w Augustowie (Polska), udzielał w domu prywatnych lekcji muzyki i harmonii. Szkołę muzyczną I st. w klasie fortepianu ukończył w 1981 roku w swoim rodzinnym mieście. Gry na organach uczył się w średniej szkole muzycznej w Białymstoku u prof. Marii Terleckiej, później u prof. Magdaleny Czajki w Warszawie. W latach 1987-1992 studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie organów prof. Józefa Serafina. Studia ukończył dyplomem z wyróżnieniem. Później, w latach 1993 - 1995 był na studiach podyplomowych w konserwatorium w Lozannie w klasie organów profesora Kei Koito uwieńczonych dyplomami Premier Prix de Virtuosite i Licence de Concert. Swoją wiedzę i umiejętności uzupełniał biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych. Był uczestnikiem wielu międzynarodowych konkursów organowych. Od 1998 roku jest nauczycielem gry na organach w PSM II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie. Wielu jego absolwentów kontynuowało bądź kontynuuje naukę na uczelniach muzycznych. Od 2004 roku jest etatowym pracownikiem w stopniu adiunkta na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2003 posiada kwalifikacje muzyczne I st. w specjalności gra na organach. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Był uczestnikiem najważniejszych festiwali muzyki organowej w Polsce. Koncertował też w Niemczech, Francji, Czechach, Szwajcarii i na Litwie. Ma na swoim koncie współpracę z Sinfonią Varsovią, orkiestrą i chórem Filharmonii Narodowej a także z NOSPR, z którą inaugurował festiwal Warszawska Jesień w 2007 roku wykonując Fantastę Elegiacę K. Serockiego. Dokonał nagrań dla radia polskiego i szwajcarskiego.
Ten wyjątkowy duet zaprezentuje publiczności następujące utwory:
- Jan Sebastian Bach - Toccata d - moll BWV 565
- Jerzy Friedrich Haendel - Aria „Lascia chio pianga”
- Jan Sebastian Bach / Antonio Vivaldi - Koncert a - moll cz.1 BWV 593
- Jan Sebastian Bach - Konnen Tranen aria z Pasji wg św. Mateusza
- Georg Boehm - Vater unser in Himmelreich
- Alessandro Stradella - Kirchen arie
- Jan Sebastian Bach - Nun komm' der heiden Heiland BWV 659
- Franz Schubert, Giulio Caccini - Ave Maria
- Mieczysław Surzyński - Elegia op. 30
Koncert odbędzie się 27 października o godzinie 18.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Starachowicach.