Obchody święta osób niepełnosprawnych odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury 16 października o godzinie 10.30.
Międzynarodowy Dzień Białej Laski - święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone jest 15 października od 1964 roku. Pierwsze oficjalne obchody w Polsce odbyły się w 1993 roku. Celem święta jest przedstawienie problematyki osób niewidomych i niedowidzących.












