Przegląd, po 16 latach przerwy, z rozmachem powrócił na scenę WDK. Przez trzy dni w jednym miejscu można było oglądać charakterystyczne tańce ludowe różnych regionów Polski.
Celem festiwalu jest pielęgnowanie zainteresowania kulturą ludową, upowszechnianie tradycyjnych tańców ludowych, stworzenie zespołom folklorystycznym możliwości zaprezentowania swoich dokonań artystycznych oraz rejestracja i dokumentacja tańców ludowych. Przedsięwzięcie skierowane jest do tanecznych zespołów folklorystycznych osób dorosłych z całej Polski.
Festiwal odbył się w dniach 11 - 13 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Na scenie zaprezentowało się jedenaście najlepszych polskich zespołów folklorystycznych. Wystąpiły: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Boczki Chełmońskie" (woj. łódzkie), Zespół Pieśni i Tańca "Lubenka" (woj. podkarpackie), Zespół Regionalny "Koniaków" (woj. śląskie), Zespół Kurpiowski "Pod Borem" (woj. mazowieckie), Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "Pojana" (woj. dolnośląskie), Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna" (woj. pomorskie), Zespół Regionalny "Mogilanie" (woj. małopolskie), Zespół Pieśni i Tańca "Jadowniczanie" (woj. małopolskie), Zespół Folklorystyczny "Wielkopolanie" (woj. wielkopolskie). Nasz region reprezentować będą Zespół Pieśni i Tańca "Sorbin" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Leśnianie". Laureaci otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Regionalny Sekretariat Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Kielcach i upominki od Departamentu Edukacji, Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Anatol Kocyłowski - przewodniczący - tancerz, choreograf, scenograf, reżyser, wykładowca akademicki i Ekspert Polskiej Sekcji C.I.O.F.F. Towarzyszyli mu Jolanta Dragan - etnograf, muzyk, kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Jacek Jackowski - muzyk i muzykolog, pracownik Zakładu Muzykologii w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz dr Tomasz Nowak - etnomuzykolog, antropolog tańca, pracownik Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Sekretarzem jury był Michał Stachurski - muzyk Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
I miejsce zdobyły ex aequo Zespół Folklorystyczny "Wielkopolanie" z województwa wielkopolskiego oraz Zespół Pieśni i Tańca "Lubenka" z województwa podkarpackiego. II miejsce, również ex aequo, przyznano Zespołowi Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "Pojana" z województwa dolnośląskiego oraz Zespołowi Regionalnemu "Mogilanie" z województwa małopolskiego. III miejsce zdobyły Zespół Pieśni i Tańca "Jadowniczanie" z województwa małopolskiego, Zespół Regionalny "Koniaków" z województwa śląskiego oraz Zespół Pieśni i Tańca "Leśnianie" z województwa świętokrzyskiego. Wyróżnione zostały Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Boczki Chełmońskie" z województwa łódzkiego, Zespół Kurpiowski "Pod Borem" z województwa mazowieckiego, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna" z województwa pomorskiego oraz Zespół Pieśni i Tańca "Sorbin" z województwa świętokrzyskiego.