"Otoczeni pomnikami czasów świetnych jesteśmy odpowiedzialni za ich utrzymanie, a nawet ozdobę. Na tej klasycznej ziemi naszych pamiątek kamienie mają głos, aby przeszłość opowiadać przyszłości" - pisał Artur Potocki w 1825 roku. Te słowa w pełni oddają ideę obchodów Dni Dziedzictwa. Kielecki teatr w najbliższą sobotę zaprasza na wieczór poświęcony 150. rocznicy powstania styczniowego. Aktorzy, przebrani w stroje z epoki, będą czytać wspomnienia powstańców. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.
Źródło: Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach












