Wtorek, 23 czerwca 2026 - Albina, Wandy, Zenona

Muzeum za złotówkę A A A

Wstęp do muzeów państwowych za złotówkę dla dzieci do 16 roku życia ruszył w pierwszych instytucjach już od 1 września. To jeden z elementów procesu zwiększania dostępności do dóbr kultury dla najmłodszych. Jak twierdzą organizatorzy akcji, dzieci są najważniejszymi odbiorcami kultury.

Na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czytamy: "Jednym z priorytetów polityki kulturalnej Państwa jest zwiększanie dostępności do dóbr kultury. Z kolei najważniejszymi odbiorcami kultury są najmłodsi. Nie każda wystawa może być dla nich przeznaczona, ale każda instytucja kultury musi dziś o dzieciach i młodzieży pamiętać przy konstruowaniu swojej oferty programowej".

Dzieci, które od najmłodszych lat mają kontakt ze sztuką, w dorosłym życiu staną się świadomymi odbiorcami kultury, zapełnią widownie teatrów oraz sale koncertowe i wystawowe. Do projektu włączyło się ponad dwadzieścia instytucji kultury w całej Polsce. W niektórych z nich wstęp dla dzieci jest darmowy, w innych kosztuje tylko złotówkę.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 406 075
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności