Projekt skupia artystów, którym szczególnie bliska jest twórczość Giuseppe Verdiego – z włoskimi wykonawcami na czele: Silvią Rampazzo, Giulio Boschettim i Silvano Frontalinim. Soliści, chór i orkiestra – tworzą niemal 90 osobowy zespół pod kierownictwem muzycznym Marka Tracza. Na scenie jak w kalejdoskopie będą się przewijały obrazy z różnych epok od starożytnego Egiptu (Aida), poprzez dwory możnowładców (Rigoletto), obozy cygańskie (Trubadur) do saloników romantycznych (Traviata).
Zapraszamy 25 września o godzinie 19.00 do Kieleckiego Centrum Kultury.












