Podczas kolejnego Wieczoru w Muzeum, na spotkaniu z cyklu „Kieleckie curriculum vitae”, Paweł Wolańczyk przedstawi drugą część wykładu pt. „Kielce w Polsce odrodzonej”, pod tytułem „Administracja i gospodarka”. Spotkanie odbędzie się 5 czerwca o godz. 17.00. Wstęp wolny. Po przerwie kawowej, o godz. 18.00, polecamy film „Dybuk”. Eksponatem wieczoru będą czapki oficerskie z II Rzeczypospolitej.
W sobotę, 8 czerwca, o godz. 10.00 na sobotnim spotkaniu Klubu nad Silnicą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych przedstawią wystąpienie pt. „W kręgu poetów – Kielce moje miasto”.
W poniedziałek, 10 czerwca, o godz. 17.30 odbędzie się zebranie Kieleckiego Klubu Kolekcjonera.
Spotkanie Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego zaplanowano na wtorek, 11 czerwca, o godz. 17.00.
Od 21 maja w Muzeum Historii Kielc czynna jest wystawa czasowa „140 lat Straży Pożarnej w Kielcach”. Informacji na ten temat udziela komisarz wystawy Paweł Wolańczyk, tel. 041 340-55-23.
Do 7 lipca w kościele parafialnym pw. św. Krzyża w Kielcach udostępniona jest wystawa „100 lat parafii salezjańskiej w Kielcach”. Ekspozycja powstała we współpracy z parafią św. Krzyża, prezentuje dzieje kościoła i parafii od początków XX wieku po dzień dzisiejszy.
Do końca wakacji w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można oglądać wystawę czasową „Kielce w PRL-u”.
W Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance prezentowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.
W Klubie Seniora na ul. Hożej można oglądać fragment wystawy „Kwiatki w betonie” - o próbie zwalczania sztuką szarej rzeczywistości PRL-u, która prezentowana była podczas wernisażu wystawy „Kielce w PRL-u”.
W kieleckim Areszcie Śledczym można oglądać wystawę Muzeum Historii Kielc pt. „Sport w Kielcach do 1990 r.”.
Źródło:
Muzeum Historii Kielc