Największe uznanie w oczach jurorów i Złotą Miotłę w kategorii najmłodszych uczestników do 12 lat uzyskał zespół Szkoły Tańca i Stylu Rewanż IV z Kielc, który zaprezentował choreografię pt.: „Wśród wilków”. Za nim uplasowała się formacja Kleks II ze Staszowa, a podium uzupełnił inny kielecki zespół Fresh Stuff Kids. Obok statuetek Rada Artystyczna przyznała również wyróżnienie zespołowi Szkoły Tańca i Stylu Rewanż VI z Kielc.
W kategorii 13-15 lat najlepszy okazał się zespół Kleks ze Staszowa, który Złotą Miotłę otrzymał za układ „Na obrzeżach świadomości”. Srebrna statuetka powędrowała do zespołu Impuls III z Kielc. Na trzecim miejscu jurorzy uplasowali Studio Tańca Pasja z Łodzi. Podobnie jak w pierwszej kategorii Jury postanowiło wręczyć także wyróżnienie, które powędrowało do zespołu Akro z Kielc.
W grupie najstarszych uczestników konkursu, powyżej 16 roku życia, głosem Jury, Złotą Miotłę przyznano zespołowi Studio Tańca Pasja z Łodzi za prezentację „Wyszywanie charakteru inspirowane twórczością Władysława Hasiora”. Za nimi znalazł się zespół NOT 43 z Kielc, a brązową statuetkę otrzymał zespół Cambiamento z Kielc. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło zespołowi Feniks z Krakowa.
Rada Artystyczna wyrażając uznanie dla programów zaprezentowanych przez zespoły taneczne oraz pracy instruktorów przyznała wyróżnienia w postaci pamiątkowych dyplomów wszystkim zespołom uczestniczącym w konkursie.
Coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, skierowany jest zespołów dziecięcych i młodzieżowych prezentujących najrozmaitsze formy taneczne takie jak: inscenizacje, widowiska taneczne, miniatury taneczne, występy formacji tańca towarzyskiego, czy prezentacje zespołów piosenki i tańca. W tanecznej rywalizacji mogą brać udział zespoły z Kielc, regionu świętokrzyskiego oraz goście z innych części kraju.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.