Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

X Lato w Filharmonii A A A

Środa, 7 lipca 2021 Autor: Michał Łagowski
Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na dziesiąta już edycję znanego i lubianego przez publiczność cyklu- Lato w Filharmonii, czyli wakacyjnej serii koncertów odbywających się na dziedzińcu.
A na dobry początek – odrobina klasyki, czyli Francesca Amato oraz Sandra Landini.  W związku z tym na estradzie pojawią się dwa fortepiany, a wokół nich publiczność, która będzie mogła z bliska obserwować popisy artystek. Taka formacja - nieczęsto goszcząca na estradach koncertowych – na pewno przypadnie do gustu miłośnikom twórczości Haydna, Mozarta czy Liszta. 

FRANCESCA AMATO ukończyła z wyróżnieniem studia pianistyczne w Konserwatorium G. Frescobaldi w Ferrarze. Następnie kontynuowała studia w Szkole Muzycznej w Fiesole pod kierunkiem Marii Tipo, w Międzynarodowej Akademii Muzyki Kameralnej w Duino z Trio di Trieste oraz w Międzynarodowej Akademii Pianistycznej w Imoli pod kierunkiem Piera Narciso Masiego.
Laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Od lat prowadzi intensywną działalność koncertową, występując zarówno jako solistka, jak i w zespołach kameralnych w wielu znaczących miastach włoskich i europejskich.
Nagrała płytę Meravigliose sofferenze poświęconą muzyce fortepianowej na cztery ręce skomponowanej przez Schuberta, Schumanna i Brahmsa. Uczy gry na fortepianie w Liceo Musicale G. Carducci w Pizie.

SANDRA LANDINI –  zdobyła I nagrodę w dwudziestu włoskich konkursach pianistycznych oraz I  nagrodę na Międzynarodowych Konkursach w Stresa i Taranto,  II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Chieti oraz  III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Rzymie. Występuje jako solistka w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Grała jako solistka z Orkiestrą Filharmonii Narodowej Rumunii.
Nagrała płytę z rosyjskimi kompozytorami (Rachmaninow, Bałakiriew, Glinka) i Chopinem dla Phoenix Classics.
Ukończyła z wyróżnieniem grę na fortepianie w L. Cherubini we Florencji.
Obecnie uczy gry na fortepianie w Konserwatorium im. A. Boito w Parmie. 

(źródło Filharmonia Świętokzyska)

Bilety w cenie 20 zł.

W załączniku pełen program „ X Lata w Filharmonii” 

PLIKI

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 475 799
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności